På orebro.se använder vi cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies.

Vad är cookies? Jag förstår

Meny

Vi erbjuder:

  • Fortbildning och klassaktiviteter av pedagoger i förskola och grundskola, åk f-6.
  • U.NO – Upplevelsebaserad NO, fortbildning för lärare åk 7-9
  • Guidningar och utflykter för medborgare från andra kulturer.

Vill du vara med i vårt utomhuspedagogiska nätverk?

Då får du intressanta utskick om utomhuspedagogik och du får våra inbjudningar om kurser, nätverksträffar & klassbesök direkt i din mejl.

Anmäl dig genom att klicka här

Vår vision:

En framtid i Örebro där alla känner nyfikenhet och engagemang för natur, naturvetenskap och hållbar utveckling.

Artiklar om örebro naturskola

Personal och kontaktuppgifter

E-post:

naturskolan@orebro.se

Birgitta Jansson

Pedagog i klassaktiviteter och lärarfortbildning (åk f-6) samt
LONA-projektet ”Utomhuspedagogik i tätortsnära natur"
birgitta.jansson@orebro.se
019-216832, 076-5514246

Malin Bideby

Pedagog i klassaktiviteter och lärarfortbildning samt
ett DelMoS-projekt (åk f-6)
malin.bideby@orebro.se
019-216861, 0765-513713

Mattias Drejby

Pedagog i LONA-projektet ”Utomhuspedagogik i tätortsnära natur" samt ett DelMoS -projekt (åk f-6)
mattias.drejby@orebro.se
076-4968770, 019-212333

Cecilia Bremer

Pedagog i klassaktiviteter (åk f-9)
cecilia.bremer@orebro.se
0765-514245

Magdalena Andersson

NO-lärare
Arbetar med U.NO, Upplevelsebaserad NO (åk 7-9)
magdalena.andersson@orebro.se
076-4968192

Malin Halldin

NO-lärare
Arbetar med U.NO, Upplevelsebaserad NO (åk 7-9)
malin.halldin@orebro.se
070-6511752

Adil Sadiku

Naturvägledare på flera språk
adil.a.sadiku@orebro.se
076-4968191

Antonios Hannah

Naturvägledare på flera språk
antanios.hanna@orebro.se
072-0365649

Niklas Jarl

Enhetschef
niklas.jarl@orebro.se
019-216850, 070-2894070

Naturskolans årsrapporter

Hitta hit

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Örebro municipality in other languages

Close

Kontakta Pedagog Örebro

Kontakta Örebro kommun

Telefon: 019-21 10 00 

Öppettider: Vardagar kl. 8-16.30

Besöksadress: Drottninggatan 5

Öppettider: Vardagar kl. 12-16.30

E-post till servicecenter

 servicecenter@orebro.se