Gå till innehåll

På orebro.se använder vi cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies.

Vad är cookies? Jag förstår

Och de nominerade 2021 är! ...

Nu är nomineringsperioden för årets upplaga av Pedagogiskt pris över. Nedan kan du se de som har nominerats i respektive kategori.

Adil Sadiku, Örebro naturskola

Avdelning Västan och Östan, Glommagårdens förskola

Avdelning Fjärilen, Villekullas förskola

Avdelning Lyan, Leklundens förskola

Avdelning Smaragden, Mariebergs förskola

Avdelning Svalan, Tybblelunds förskola

Avin Amin, Kastenjegårdens förskola

Carina Thorzen, Fridhem förskola

Framtidens förskola: Catrin, Frida, Marie och Cissi

Fridensberg förskola

Hannaskolans förskola

Karolina Kurt, Lillåns förskola

Katarina Tina Melin, Waldorfförskolan Linden

Kullens förskola Norrgården

Malin Hörlin, Leklustans förskola

Marie Åkerling, Regnbågens förskola

Maude Juhlin, Förskolan Leklunden

Pedagogerna på avdelning Blåklockan, Latorps förskola

Pedagogerna på avdelning Tomtebo, Ekebergabackens förskola

Rinkaby förskola, avdelning Smörblomman och Solrosen

Shady Kamel Ali, förskolan Blåklinten

Skogsgläntans förskola

Snökristallens barnakademi

Sofia Axelsson, Lagans Förskola

Sotterngårdens förskola, Kilsmo

Sörgårdens förskola, avdelning Haren

Vingens förskola, avdelning Blixten

Åsa Jörholt, förskolan Beckasinen

1-3B, Svealundsskolans grundsärskola

Anna Bengtsson, Lundbyskolan

Anna-Lena Anhammer, Norrbyskolan

Annika Haglund, Adolfsbergsskolan

Caroline Larsson och Hanna Brändh, Almby skola

Christian Tideman, Norrbyskolan

Christina Örnebjär, Svealundsskolan

Edvin Svensson, Engelbrektsskolan

Emma Björkwall, Svealundsskolan

Emma Eliasson, Stora Mellösa skola

Emma Larsson, Almby skola

Erik Änghagen, Västra Engelbrektskolan

Frida Nygren och Mikael Jensen, Almby skola

Fritidshemmet Björken, Örebro Waldorfskola

Gabriela Djakovic, Sörbyskolan

Gunilla Lindin, Adolfsbergsskolan

Hanna Skagerlund, Närkes kils skola

Ingela Eriksson, Olaus Petriskolan city 7-9

Jennie Fallgren, Simon Åkerberg, Simon Fransson, Jonas Gredenborn: Rastaktivitetsgruppen Wallerska skolan

Jenny Otternäs Vyklatil, JENSEN grundskola Örebro

Karin Ankarberg, Hannaskolan

Katarina Gustafsson, Latorps skola

Lena Schreiber, Svealundsskolan

Leon Giang, JENSEN grundskola Örebro

Linda Hallgren, Norrbyskolan

Linda Smedjeborg, Fridhem skola

Linda-Marie Blankner, Lundens fritids, Hovstaskolan

Linn Lindén, Tysslinge friskola

Lovisa Bergqvist, Wallerska skolan

Maria Hanna, Tegnérskolan

Marie Sörqvist, Västra Engelbrektsskolan

Mariebergsskolan

Mathias Davidsson, Pops Academy Karl Johan

Nina Finell, Viktoriaskolan

Rebecca Andersson, Norrbyskolan

Richard Hampton, Lillåns skola 7-9

Riikka Wallón Persson, Tybblelundsskolan

Samuel von Malortie, Hannaskolan

Sara Lindström, Svealundsskolans grundsärskola

Sokaina Siraj, Västra Engelbrektsskolan

Tysslinge friskolas fritidshem

Ulrika Kandelid, Mariebergsskolan

Arnaud Dillinger, NTI Gymnasiet

Jonas Eliasson, Drottning Blankas Gymnasieskola

Johan Ryhed, Drottning Blankas Gymnasieskola

Sebastian Carlzon Shoukatian, Drottning Blankas Gymnasieskola

Helena Nordengren, Yrkesgymnasiet

Petter Segerås, Tullängsgymnasiet

Arman Amadian, NTI Gymnasiet

Javad Zadeh, NTI Gymnasiet

Andreas Holm, NTI Gymnasiet

Elvis Josufsson, Drottning Blankas Gymnasieskola

Jonathan Jogensjö, Virginska Gymnasiet

Ann Andersson Rasmussen och Lotta Haglund, Snökristallens Barnakademi

Jonas Langell, Navets skola

Lena Sörbö, Vivallaskolan

Senast uppdaterad:

Publicerad:

Hade du nytta av innehållet på den här sidan?

Tack för ditt svar!

Tack för ditt svar!

Kontakta Pedagog Örebro

Kontakta Örebro kommuns servicecenter

Telefon: 019-21 10 00 

Öppettider: Vardagar kl. 8-16.30

Besöksadress: Drottninggatan 5

Öppettider: Vardagar kl. 10-16.30

E-post till servicecenter

 servicecenter@orebro.se