Visning på svenskt teckenspråk

Foto: Sofie Isaksson. Konstverk Lua Rivera - Primordia fungi, OpenArt 2024.
Följ med på en visning på svenskt teckenspråk av årets OpenArt!
Information
Boka biljettMer om evenemanget
En visning på svenskt teckenspråk av en guide som leder dig genom stadsrummet och konsten i utställningen. Möt tankarna och historierna bakom konstverken i en fördjupad upplevelse.
Start på OpenArt Infocenter på Örebro konsthall, Nygatan 7.
Visningen startar kl. 15.00 och tar ca 1 timme. Visningen ges även:
Alla datum för visningar på lätt svenska, svenskt teckenspråk, syntolkat och engelska finns i evenemangskalendern.
Praktisk information
Biljetter
Biljetter bokas via tickster eller vid OpenArts Infocenter på Örebro konsthall.
Tillgänglighet
Visningen anpassas efter gruppen och rundan är anpassad för barnvagnar, rullstolar och rullatorer. Hörslinga finns att låna och meddelas i förväg till openart@orebro.se. OpenArt bistår inte med ledsagare, men ledsagare går med gratis.
Kontakt
Vid frågor kontakta openart@orebro.se.
Senast uppdaterad:
Publicerad:
Tack för ditt svar!
Berätta gärna vad vi kan göra bättre på den här sidan för att förbättra webbplatsen! Vi har ingen möjlighet att svara, men dina synpunkter är värdefulla för oss. Tänk på att inte skicka in personuppgifter. Om du vill ha svar på en fråga kan du istället använda formuläret ”Lämna en synpunkt”.
Om du ändå skickar in personuppgifter via detta formulär hanteras uppgifterna av Kommunstyrelsen och kan eventuellt lämnas vidare till annan verksamhet inom Örebro kommun i syfte att förbättra vår service.
Här hittar du mer information om hur vi hanterar personuppgifter.
Tack för ditt svar!
Du har nu hjälpt oss att förbättra våra webbplatser.